Newsletter

IDEA TFI: wysokie napływy w pierwszym kwartale 2011 r.

12.04.2011
IDEA TFI: wysokie napływy w pierwszym kwartale 2011 r. Na koniec pierwszego kwartału 2011 r. aktywa zgromadzone w funduszach inwestycyjnych, którymi zarządza IDEA TFI SA, powiększyły się o ok. 660 mln zł względem stanu na koniec roku 2010. Aktywa funduszy otwartych wzrosły o 190 mln zł, a lokaty w funduszach zamkniętych o 470 mln zł.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy aktywa funduszy otwartych wzrosły o ok. 10% do blisko 2 mld 100 mln zł. Wartość lokat zgromadzonych w funduszach zamkniętych w tym czasie wzrosła o 43 % i była wyceniana na ponad 1 mld 560 mln zł. Łączna wartość lokat zgromadzonych w funduszach TFI wynosiła ponad 3 mld 660 mln zł.

„IDEA TFI była w ubiegłym roku wiceliderem branży pod względem pozyskanych aktywów. Dane na temat pierwszego kwartału 2011 r. potwierdzają, że również obecnie jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się Towarzystw w Polsce. Oferujemy sprawdzone produkty inwestycyjne, które od lat wyznaczają górny poziom wyników w branży. W najbliższym czasie zamierzamy uruchomić kolejne fundusze otwarte”- powiedział Piotr Kukowski, Prezes Zarządu IDEA TFI.

„Marzec był kolejnym miesiącem dodatniego bilansu wpłat do funduszy otwartych IDEA TFI. Warto odnotować fakt, że w ubiegłym miesiącu największe powodzenie miały fundusze agresywne. Cały pierwszy kwartał również był korzystny dla funduszy IDEA o większej ekspozycji na akcje. Saldo wpłat do tego typu funduszy przyniosło Towarzystwo trzecią część lokat do funduszy otwartych” – dodał Szymon Szatkowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu IDEA TFI.

W ubiegłym miesiącu największym zainteresowaniem, wśród otwartych funduszy inwestycyjnych prowadzonych przez IDEA TFI, cieszyły się jednostki subfunduszu IDEA Akcji, subfunduszu IDEA Surowce Plus oraz subfunduszu IDEA Stabilnego Wzrostu.
Idea TFI S.A.
Warto wiedzieć
ZUSILLA atakuje, Legg Mason broni 15.04.2011
15 kwietnia Legg Mason TFI S.A. rozpoczyna kampanię reklamową uświadamiającą Polakom potrzebę samodzielnego... więcej
Legg Mason Akcji FIO na 5 gwiazdek AOL 10.02.2011
Fundusz Legg Mason Akcji utrzymał swój 5-gwiazdkowy rating firmy Analizy Online. Tym samym pozostaje... więcej
Union Investment TFI konsekwentnie stawia na akcje 24.01.2011
Warszawa, 20 stycznia 2011 – Pomimo, że nowy rok na warszawskiej giełdzie rozpoczął się spadkami,... więcej
więcej