Newsletter

Legg Mason Akcji najlepszy w rankingu StockWatch

15.10.2010
Legg Mason Akcji najlepszy w rankingu StockWatch Firmowy produkt Legg Mason TFI – fundusz Legg Mason Akcji FIO po raz kolejny został wyróżniony przez niezależnych analityków. Tym razem w opublikowanym przez Puls Biznesu rankingu polskich funduszy akcji został nazwany „zwycięzcą analizy” uwzględniającej wyniki inwestycyjne i pobierane opłaty.


Do analizy przygotowanej przez Marcina Osieckiego z serwisu StockWatch.pl wybrano instrumenty zbiorowego inwestowania, które istnieją na rynku co najmniej 10 lat i dla których adekwatnym benchmarkiem jest indeks WIG. Łącznie przeanalizowano jedenaście produktów. Dwoma głównymi wyznacznikami miejsca danego funduszu w rankingu były stopy zwrotu z funduszy inwestycyjnych oraz jakość zarządzania.

W pierwszym przypadku wzięto pod uwagę 10-letnie wyniki inwestycyjne funduszy polskich akcji. W tym zestawieniu Legg Mason Akcji zajął 2. miejsce ze stopą zwrotu w wysokości 187,47 proc. LM Akcji FIO osiągnął ponadto najlepszy wynik za ostatnie 12 miesięcy wśród analizowanych 10-latków, zarabiając dla swoich uczestników 15,85 proc.

W zestawieniu jakości zarządzania portfelem inwestycyjnym – analizującym wynik funduszy w stosunku do podejmowanego ryzyka – Legg Mason Akcji FIO zajął również drugą pozycję na jedenaście podmiotów. Oznacza to, że zarządzający funduszem osiągając ponadprzeciętne zyski w stosunku do rynku, nie podejmowali nieracjonalnego ryzyka inwestycyjnego.

- Portfel Legg Mason Akcji jest portfelem agresywnym, który ma za zadanie przynieść w długoterminowej perspektywie wyniki wyraźnie lepsze od szerokiego rynku – mówi Jacek Treumann, Członek Zarządu Legg Mason TFI. - Konstruując go dbamy o odpowiedni dobór spółek, zwracamy uwagę przede wszystkim na to, czy posiadają one solidne podstawy prowadzenia biznesu i przewagi strategiczne na tle rynku.

„Podczas inwestycji w fundusze warto także zwrócić uwagę na opłaty” – czytamy w rankingu StockWatch.pl. Uwzględnienie kosztów zarządzania, jednoznacznie zapewnia funduszowi Legg Mason Akcji FIO miano zwycięzcy całego zestawienia. W porównaniu do pozostałych podmiotów LM Akcji może się pochwalić najniższą opłatą za zarządzanie – 3,5 proc. Dziesięć innych funduszy pobiera tę opłatę w wysokości 4 proc.

Informacje dodatkowe:
Legg Mason TFI S.A. (Legg Mason TFI) jest częścią Grupy Legg Mason - jednej z największych firm inwestycyjnych na świecie. Prowadzi politykę inwestycyjną opartą na analizie fundamentalnej i selektywnym stylu inwestycyjnym. Na polskim rynku TFI działa od 1998 roku. Legg Mason TFI oferuje różnorodną gamę produktów dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak też instytucjonalnym.

Legg Mason Zarządzanie Aktywami S.A. (LM ZA) jest jedną z najbardziej szanowanych i najdłużej działających na polskim rynku firm asset management. Oferuje swoje usługi głównie dla dużych firm z sektora ubezpieczeniowego i funduszy inwestycyjnych.

Legg Mason Inc
. to założony w 1899 finansowy holding oferujący szeroki wachlarz produktów inwestycyjnych (zarządzania aktywami) dla klientów indywidualnych, korporacji, jednostek administracji rządowej, planów emerytalnych
i instytucjonalnych inwestorów na całym świecie. Od 1983 roku jest notowany
na New York Stock Exchange i zarządza aktywami o łącznej wartości 645 mld USD (stan na 30.06.2010).
Legg Mason
Warto wiedzieć
ZUSILLA atakuje, Legg Mason broni 15.04.2011
15 kwietnia Legg Mason TFI S.A. rozpoczyna kampanię reklamową uświadamiającą Polakom potrzebę samodzielnego... więcej
Legg Mason Akcji FIO na 5 gwiazdek AOL 10.02.2011
Fundusz Legg Mason Akcji utrzymał swój 5-gwiazdkowy rating firmy Analizy Online. Tym samym pozostaje... więcej
Union Investment TFI konsekwentnie stawia na akcje 24.01.2011
Warszawa, 20 stycznia 2011 – Pomimo, że nowy rok na warszawskiej giełdzie rozpoczął się spadkami,... więcej
więcej