Newsletter

Nowa strategia produktowa IDEA TFI

19.04.2011
Nowa strategia produktowa IDEA TFI IDEA TFI SA zwiększa ekspozycję na produktu agresywne. Inwestorzy zainteresowani funduszami Towarzystwa już wkrótce otrzymają możliwość nabywania jednostek dwóch nowych subfunduszy, gdzie przewidziano znaczący udział akcji. W ten sposób liczba funduszy otwartych o nastawieniu agresywnym, dostępnych w ofercie Towarzystwa, przewyższy liczbę produktów zawierających przewagę instrumentów dłużnych.

„Oferta produktowa IDEA TFI była do tej pory kojarzona głównie z funduszami bezpiecznymi. Biorąc pod uwagę przewagę liczebną tych rozwiązań w naszym portfelu oraz ich pozycje w rankingach jest to sytuacja naturalna, ale również niepełna. Teraz chcemy to zmienić. Nasze fundusze oparte na akcjach także się sprawdziły. Najlepiej świadczy o tym porównanie ich stopy zwrotu do wyników konkurencji. Chcemy dać inwestorom kolejne narzędzia, które są odpowiedzią IDEA TFI na aktualną sytuację rynkową” – powiedział Piotr Kukowski, Prezes Zarządu IDEA TFI.

„W najbliższym czasie spodziewamy się dobrej koniunktury na rynkach ryzykowanych aktywów inwestycyjnych. Zyskiwać mogą przede wszystkim rynki akcji i surowców. Wzrostom na rynkach akcji sprzyjać będzie poprawiająca się koniunktura gospodarcza. W obecnym czasie należy spodziewać się szybkiego wzrostu gospodarczego, a wraz z nim poprawy wyników spółek giełdowych. Z drugiej strony, wyceny na krajowym rynku akcji są wciąż interesujące” – dodał Adam Zaremba, Główny Ekonomista IDEA TFI.

Dane dotyczące nabyć jednostek funduszy otwartych IDEA TFI za pierwszy kwartał 2011 r. wskazują na rosnące zainteresowanie funduszami agresywnymi. Przełomowym miesiącem okazał się marzec, kiedy subfundusze IDEA Akcji oraz IDEA Surowce plus były najczęściej wybierane przez inwestorów. Dopiero trzecią pozycję odnotował fundusz mieszany – IDEA stabilnego Wzrostu.

„Chcemy zdecydowanie mocniej zaznaczyć naszą obecność w segmencie produktów agresywnych. Do sprawdzonych przez rynek funduszy IDEA TFI tego typu dodajemy dwa nowe: IDEA Zmiennego Zaangażowania i IDEA Zrównoważony”- powiedział Szymon Szatkowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

IDEA TFI była w ubiegłym roku wiceliderem branży pod względem pozyskanych aktywów. Towarzystwo z aktywami wycenianymi na ponad 3 mld 660 mln mln zł, plasuje się  na dwunastym miejscu  wśród największych TFI w Polsce. Od początku 2010 r. spółka dokonała awansu o 10 pozycji w rankingu TFI pod względem wartości aktywów.
Idea TFI S.A.
Warto wiedzieć
ZUSILLA atakuje, Legg Mason broni 15.04.2011
15 kwietnia Legg Mason TFI S.A. rozpoczyna kampanię reklamową uświadamiającą Polakom potrzebę samodzielnego... więcej
Legg Mason Akcji FIO na 5 gwiazdek AOL 10.02.2011
Fundusz Legg Mason Akcji utrzymał swój 5-gwiazdkowy rating firmy Analizy Online. Tym samym pozostaje... więcej
Union Investment TFI konsekwentnie stawia na akcje 24.01.2011
Warszawa, 20 stycznia 2011 – Pomimo, że nowy rok na warszawskiej giełdzie rozpoczął się spadkami,... więcej
więcej