Newsletter

Słodkie zyski - czyli dlaczego inwestujemy

18.03.2011
Słodkie zyski - czyli dlaczego inwestujemy Rusza kampania promocyjna Union Investment TFI

Warszawa, 17 marca 2011 – Rusza kampania promocyjna Union Investment TFI – najczęściej wybieranego przez inwestorów w 2010 r. i największego niezależnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych w Polsce.

Nawet najbardziej zaskakujące wydarzenia ostatnich tygodni nie są w stanie zmienić ludzkiej natury – wszyscy inwestujemy po to, żeby mieć zysk. Większy lub mniejszy, obarczony ryzykiem lub – wręcz przeciwnie – uzyskany w warunkach maksymalnego bezpieczeństwa. W każdej z tych sytuacji liczymy, że zarówno prywatne oszczędności, jak i powierzone naszej pieczy firmowe pieniądze będziemy mogli odpowiednio pomnożyć. Aby zrealizować ten cel rynek kapitałowy oferuje nam szeroką paletę produktów finansowych. Jednak zanim sięgniemy po szczegółowe rozwiązania warto dokonać wyboru instytucji, której – inwestując – faktycznie powierzamy kapitał.

– Union Investment TFI działa na polskim rynku od ponad 15 lat. W tym czasie daliśmy się poznać klientom indywidualnym oraz instytucjonalnym jako doświadczony, aktywny i profesjonalny partner na rynku kapitałowym – mówi Małgorzata Góra, Prezes Zarządu Union Investment TFI. Od kilku lat Towarzystwo prowadzi systematyczne działania wskazujące, na jakim etapie cyklu koniunkturalnego znajduje się polska gospodarka i jakie kategorie aktywów i produktów mają największy potencjał wzrostu. Działania te nie ograniczają się do aktywności w mediach publicznych, ale skupiają się przede wszystkim na systemowych rozwiązaniach komunikacyjnych prowadzonych bezpośrednio do inwestorów końcowych czy współpracujących z nimi sieci sprzedaży. – Szkolenia i konferencje tematyczne prowadzone są właściwie przez cały rok. Pozwala nam to jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby poszczególnych grup inwestorów, kreować ofertę produktową czy rozwijać obsługę i systemy transakcyjne. Bardzo dobre, powtarzalne wyniki zarządzanych przez nas funduszy oraz aktywność w oferowaniu elastycznych rozwiązań sprawiają, że z roku na rok grono inwestorów skupionych wokół Union Investment powiększa się. Pomimo braku powiązań kapitałowych z którąkolwiek z sieci dystrybucji, co trzecia złotówka wpłacona w 2010 roku do wszystkich polskich funduszy jest w efekcie zarządzana przez nas – dodaje Małgorzata Góra.

Zadaniem kampanii jest również zwrócenie uwagi, jak ważna jest aktywność TFI we wszystkich obszarach jego działalności. Istotne jest także to, czy i w jaki sposób TFI komunikuje się z inwestorami. – Aktywne, ale precyzyjne i przemyślane działania pozwalają nam na regularne osiąganie ponadprzeciętnych wyników oraz proponowanie inwestorom rozwiązań finansowych dostosowanych do ich potrzeb i aktualnej sytuacji rynkowej. Stąd „słodkie zyski” jako hasło kampanii reklamowej – mówi Anna Filipowska, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji Union Investment TFI.

Poprzez kampanię Union Investment TFI zachęca do zastanowienia nad kilkoma fundamentalnymi kwestiami związanymi z inwestowaniem. Jedną z nich jest stara prawda, że nie ma zysku bez ryzyka, a zarabianiu sprzyja edukacja i umiejętność wyboru odpowiednich aktywów w zależności od sytuacji na rynkach kapitałowych. „Słodkie zyski” można bowiem osiągać, kiedy indeksy giełdowe rosną (wtedy można również zaryzykować więcej), ale także wówczas, gdy na giełdę wkracza bessa – przy pomocy alternatywnych instrumentów finansowych, np. pieniężnych czy obligacji. Warto także zastanowić się, czy do naturalnego ryzyka instrumentów finansowych dokładać ryzyko oferujących je firm. Dlatego tak ważny jest wybór instytucji, której powierzamy swoje pieniądze. W tym celu warto upewnić się, czy interesujące nas TFI ma odpowiednio długie doświadczenie, zebrane zarówno w okresach wzrostów, jak i spadków na rynkach, oraz czy komunikowana przez nie atrakcyjna stopa zwrotu jest jednorazowym wydarzeniem czy też faktycznie powtarzalnym wynikiem. – Inwestor musi mieć pewność, że towarzystwo funduszy inwestycyjnych, któremu zaufał, będzie systematycznie pomnażało jego pieniądze i proponowało najlepsze dla niego rozwiązania. – mówi Anna Filipowska.

Potwierdzeniem jakości oferowanych przez Union Investment TFI usług są liczne wyróżnienia przyznane na przestrzeni lat działalności. Towarzystwo – jako jedyne –ośmiokrotnie w ośmiu edycjach stanęło na podium corocznego rankingu najlepszych TFI w Polsce – Union Investment TFI dokłada wszelkich starań, aby spełniać najwyższe standardy jakości na każdym polu. Dzięki temu grono naszych inwestorów jest coraz szersze, a jednocześnie coraz bardziej wymagające. To zobowiązuje nas do aktywnej, wytężonej pracy – podsumowuje Małgorzata Góra.
Union Investment TFI S.A.
Warto wiedzieć
ZUSILLA atakuje, Legg Mason broni 15.04.2011
15 kwietnia Legg Mason TFI S.A. rozpoczyna kampanię reklamową uświadamiającą Polakom potrzebę samodzielnego... więcej
Legg Mason Akcji FIO na 5 gwiazdek AOL 10.02.2011
Fundusz Legg Mason Akcji utrzymał swój 5-gwiazdkowy rating firmy Analizy Online. Tym samym pozostaje... więcej
Union Investment TFI konsekwentnie stawia na akcje 24.01.2011
Warszawa, 20 stycznia 2011 – Pomimo, że nowy rok na warszawskiej giełdzie rozpoczął się spadkami,... więcej
więcej